Jsi tady: Domů » Móda » V botě musí být místo na prsty

V botě musí být místo na prsty

Možná jste už někdy viděli v prodejně s obuví maminku, která kupovala boty pro své děťátko klasickým, často používaným způsobem – obkreslila chodidlo na papír. Měli bychom si však pamatovat, že velikost nohy se během dne může mírně měnit. Ráno je odpočatá noha nejmenší a v průběhu dne, hlavně odpoledne je trochu oteklá, a tím pádem i větší. Pevnou turistickou obuv proto zkoušejte na nohách odpoledne nebo večer.

Boty

Boty – Josef Seibel

Projdětese v nových botách v prodejně

Velikost boty uváděná výrobcem by měla být pro nás jen víceméně orientační. Botu je dobré si při koupi vyzkoušet, jak padne na nohu. A jak jsme se již zmínili výše, raději v odpoledních hodinách. Vyhnete se pozdějšímu zklamání, že bota, která vám dopoledne tak krásné seděla, je vám vlastně úzká. Projděte se v botách po prodejně a nejlepší je zkoušet celý pár, ne jen jednu. Při zkoušení si boty zašnurujte a používejte ponožky takové tloušťky, jaké budete v botách nosit běžně.

Boty se nemusí přizpůsobit tvaru vaší nohy

Prsty musí mít určitě volnější místo v botě. Sledujte, jak vám obuv sedne v jednotlivých partiích. Je velmi důležité, aby byla před prsty dostatečně dlouhá vzdálenost, to znamená u dospělých 1 cm, u dětí 1,2 až 1,5 cm. Rovněž je třeba si všimnout, zda nejširší část nohy v oblasti prstních kloubů správně padne do odpovídající nejširší části obuvi a zda bota dobře sedí na nártu. Obuv nesmí nikde tlačit ani klouzat z paty.

Boty

Boty – Robel

Hledejte tvar vhodný pro vaši nohu

Najděte si tvar obuvi vhodný pro vaši nohu. Boty určené k celodennímu nošení by měly kopírovat tvar vaší nohy, ne vám mačkat prsty do špičky. Bota se nepřizpůsobí, proto neberte příliš vážně tvrzení prodavačů, že se obuv časem přizpůsobí. Raději se držte osvědčeného – to co sedí při zkoušení, bude sedět i při nošení.

Napsat komentář