Když se dítě dostává do předškolního věku, je potřeba přemýšlet nad koupí nové postele. Dítě se vyvíjí a roste někdy rychle, než to čekáme a najednou mu může být postýlka malá. Rovněž je tím správným časem na výměnu postele, když začne vaše dítě přelézat zábrany. Když vybíráte dětské postele, jsou důležité jejich vlastnosti a to hlavně především bezpečnost a praktičnost.
Klasické dětské postele
Jestliže je pokoj vaše dítěte prostorný a velký, jsou klasické dětské postele dobrou volbou. Jestliže pro své dítě zvolíte takový typ postele, dávejte si pozor na to, aby měla zábranu proti propadnutí. Takový zábrana může být namontovaná přímo na rámu postele nebo je zasouvací a jako jedna část se vloží pod matraci. Výhodou klasických dětských posteli je to, že se dítě necítí stísněně a má kolem sebe množství prostoru. Když budete postel umísťovat ke stěně, dbejte na to, aby se stěna nezůstala holá. Závěsný kapsář, polštáře nebo přimontovaná deska zabrání pocitu chladu stěny.
Rostoucí postele
Novým hitem jsou určitě právě takové nastavitelné postele. Tyto postele je ideální koupit už při narození dítěte. Dají se totiž bez problémů nastavit na klasický rozměr 200 x 90 cm a odebrané zábradlí může sloužit například jako věšák. Výhodou těchto posteli je to, že jsou velmi praktické a není potřeba měnit je každých pár let. Na druhé straně je zde riziko, že se dítěti přestane líbit stereotyp a v posteli se mu přestane líbit.
Poschoďové a zvýšené postele
Tyto dětské postele mají jednu velkou výhodu a to je, že šetří prostor. U dvouposchoďových postelí jsou 2 nad sebou a v případě postelí zvýšených se pod postelí nachází skříňky nebo zásuvky, které by jinak zabírali prostor v pokoji. Jediným problémem nebo otázkou u takových postel je to, kdy je dítě připravené spát na horní posteli? Některé informace uvádějí, že od 6 let, ale mnohokrát se potkáváme s tím, že dítě ve věku 3 let už bez problémů dokáže zvládnout takovou postel.