Během jara skoro denně využívám dvě osobní auta. Jedno je moje vlastní, usnadňuje mi život už šestý rok a přiznám se, absolutně v něm nemám zabudovaný žádný bezpečnostní systém. Dokonce se stane, že ho často nechám otevřené i na noc, abych ho byl schopen časně ráno otevřít a nastartovat. Považuji za zbytečné kupovat a nainstalovat do něj nějaký alarm, protože už má za sebou najeto více než 320 tisíc kilometrů. Takové auto by se pravděpodobně nehodilo už ani zlodějům na náhradní díly.
Služební auto se zabudovaným alarmem
Ráno se autem, které se obejde i bez alarmu, přesunu na parkoviště, kde mi parkují dvě služební identické auta. Samozřejmě, obě novučké a vybavené alarmem. Nevím sice jakým, ale to mě ani extra nezajímá. Vezmu si z bezpečnostní schránky na vrátnici klíč od mého auta a vyrážím do práce. Alarm do auta zatím funguje. Vše klape jako hodinky, až na to, že večer, když opět nasednu do mého auta bez alarmu si krutě uvědomím ten rozdíl v kvalitě jízdy na těchto dvou autech. Co se dá dělat, snad si po čase i já koupím zbrusu nové auto s neviditelným alarmem.
Zabezpečovací systémy do aut
Možností, jak si zajistit auto proti odcizení je, samozřejmě, několik. Systémů, které mohou a mají chránit auto před zloději je nespočetně velké množství a dělíme je do několika skupin. Tou první může být mechanické zabezpečení. Jde o různé druhy zámků a zabezpečovacích pák na volant. Nejlepším zabezpečením je samozřejmě bolování chodu motoru.
Alarm do auta napojen na bezpečnostní službu
Existují také systémy napojené na bezpečnostní služby. Pokud by náhodou někdy došlo k vloupání, signál se přenese do centrály, a ta spustí podle typu signálu záchrannou akci. Myslím, že takový typ alarmu mám i já ve svém služebním autě. Raději bych však uvítal zabezpečení se kterým zlodej moje vozidlo ani nenastartuje.